fbpx

Як вибрати між хостелом і готелем?

 

Для того, аби спланувати поїздку в інше місто, кожен із нас витрачає купу часу і нервів. У тих, хто мандрує або ж їздить у справах, постійно виникає питання: де поселитися дешево і комфортно? Це направду є одним із найважливіших пунктів – нарівні із придбанням квитків. Адже куди б ви не вирушили – ночівля буде необхідною. Й обирати варіанти проживання зазвичай доводиться між готелем та хостелом. Вибір, на перший погляд, не дуже простий. Однак якщо хочете отримати оптимальне співвідношення ціни і якості, то терези схиляються в бік хостела. Далі ми розкажемо, чому справді варто обрати саме цей варіант. Читайте далі детальніше, якщо ви, звісно, не з тих зануд, яким у поїздці не треба нічого, окрім телевізора. Але навіть коли так – читайте теж, бо нам, упевнені, вдасться вас переконати.

Коли вперше кудись їдеш сам, то думаєш: обов’язково варто брати готельний номер, бо у хостелі гамірно, брудно, небезпечно. В голову приходить купа різних шаблонних думок. Навіяні вони переважно тими, хто ніколи не виїжджав за межі рідного населеного пункту. Окрім хіба що «гарячих турів», коли вам не треба нічого іншого, окрім перебування в горизонтальному положенні.

Хто знає, навіщо їхати в подорож, якщо не шукати насамперед вражень. Мабуть, у тих, хто вибирає готельний відпочинок, є якісь свої враження від стін і телевізора. Але якщо ви хочете переключити увагу, відволіктися від робочих питань і буденних клопотів, то хостел – це саме той варіант.

За кордоном звично, коли серед твої сусідів по хостелу є люди різних національностей і різного віку. Часто мандрівники віддають перевагу хостелам перед готелем задля того, аби мати можливість поспілкуватися та завести нові знайомства. І саме проживання в хостелі забезпечує великий відсоток загальних вражень від поїздки. 

Звісно, в хостелі вас ніхто не примусить до спілкування, якщо ви самі цього не забажаєте. Будь-яка людина часом потребує особистого простору й тиші, а тому й поважає таке право у інших. І навряд чи хтось вимагатиме від вас спілкування силою. Але якщо вас цікавлять знайомства з іншими людьми, з іншими культурами, якщо ви хочете послухати історії про їхнє життя, про подорожі та пригоди – неодмінно в хостелі знайдуться ті, хто охоче піде з вами на контакт.

Дуже часто в загальному помешканні навіть є звичні місця, де жильці знайомляться в неформальній і невимушеній атмосфері. Іноді це просто кімната відпочинку, спільний балкон чи дах, а іноді – кухня, де ви можете потеревенити за чашкою гарячої кави чи келихом вина.

А що ж стосується кухні, то тут хостел, на відміну від готелю, просто люкс. Бо максимум, що може запропонувати готель – це харчування в ресторані. Та й то за помірні ціни лише тоді, коли добре пощастить. Натомість хостел дає можливість готувати все що завгодно, аби ви лишень мали натхнення. Зазвичай на кухні для вас завжди доступні холодильник, плита, мийка та весь необхідний посуд. Ви, напевне, знаєте, якою дорогою може вийти подорож. Тому наявність кухні у вашому помешканні дає змогу суттєво здешевити ваше проживання. Але справа не лише в ціні. Ви можете влаштовувати затишні вечори на цілу компанію. І байдуже: це ті, з ким ви щойно познайомилися, чи друзі, із якими ви вирушаєте вже в десяту мандрівку.

Відтак, у хостелі ви можете творити атмосферу, де вам буде комфортно. Хоча насправді про це часто дбають адміністратори хостелів. Бо ж нудне перебування в сірих стінах вам буде забезпечене і в готелі. Ми ж говоримо про те, щоби провести час весело, невимушено й атмосферно. І атмосфера – це те, що часто переважує в виборі помешкання. А основною складовою її формування у кожному житлі є насамперед його мешканці.

Ще одна вагома перевага хостела над готелем – його ціна. Проживання в хостелі, який часто не поступається комфортом, буде коштувати порівняно дешево. Орендувати хостел ви можете подобово, потижнево чи помісячно. І що довшим є термін оренди, то нижчою є її вартість.

Зазвичай ціна на проживання залежить також від того, скільки людей мешкає в кімнаті. Але навіть, якщо ви обираєте найбільш дешевий варіант проживання, де в кімнаті ви можете мати з десяток сусідів, ви можете не турбуватися про чистоту й безпеку. У хостелах, які дбають про свою репутацію, постійно прибирають кімнати та забезпечують пожильців чистою постільною білизною. Окрім того, зазвичай у номерах є можливість залишати особисті речі під замком.

Досить часто, як і в інших європейських столицях, хостел у Києві розташований поряд з метро. По суті – в пішій доступності. Це дає можливість швидко добиратися до туристичних mast see чи до роботи. Заскочили у вагон метро – і не стоїте в столичних заторах, не чекаєте маршрутки, не вдивляєтеся в червоний сигнал світлофора. Натомість готелі рідко прив’язуються до метрополітену, адже розраховані на те, що в них будуть мешкати люди, які добиратимуться власною машиною чи ж не шкодуватимуть грошей на добирання за допомогою таксі. Але якщо ви їдете в хостел на власному авто – вибирайте варіант проживання із безкоштовною парковою, аби вам не довелося переплачувати ще й за «ночівлю» автомобіля. У будь-якому разі, коли ви хочете здешевити вашу мандрівку, варто враховувати усі нюанси.

Насправді вибір лишається за кожним із вас. Але ми ділимося з вами власним досвідом і сподіваємося, що він стане вам у нагоді під час поїздки чи то в Київ, чи то в Мадрид, Берлін, Париж, Лісабон. Адже де б ви не були – завжди пам’ятайте про комфорт вашого тіла, душі й гаманця.

Приємних вам подорожей і душевних знайомств!

P.S. А якщо ви маєте свої причини під час мандрів жити саме в хостелі – поділіться з нами в коментарях.

Залиште коментар

2022 © Adagio Hostel. All Rights Reserved